Η προσωπική ιστορία της Φρόσως
Η Φρόσω είναι μητέρα δύο παιδιών η οποία μπόρεσε να ανακτήσει την πίστη της και την ελπίδα για έναν καλύτερο μέλλον για εκείνη και τα παιδιά της μέσω του προγράμματος «Προσφέρω γιατί Νοιάζομαι&ra
Τρέξαμε για καλό σκοπό!
Ευχαριστούμε όλους τους συντελεστές και συμμετέχοντες του Live Well Event, που διοργανώθηκε την Κυριακή 19 Απριλίου στην Πλατεία Συντάγματος.
Ευχαριστούμε όλους τους συντελεστές και συμμετέχοντ
Καινοτόμο Πρόγραμμα Διαχείρισης του Στρες για Παιδιά & Εφήβους με Σακχαρώδη Διαβήτη Τύπου 1
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει την εκμάθηση επιστημονικά τεκμηριωμένων μεθόδων διαχείρισης του στρες και προαγωγής της υγείας.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει την εκμάθηση επιστημονικά τεκμηριωμένων με
«Προσφέρω γιατί Νοιάζομαι» | Απολογισμός Μαρτίου
Τον Μάρτιο μέσω του προγράμματος «Προσφέρω γιατί Νοιάζομαι» και με την πολύτιμη υποστήριξη των χορηγών μας, παραδόθηκαν 429 σακούλες και κούτες με τρόφιμα, είδη υγιεινής και ρούχα σε φορείς που υ
«Άγχος εξετάσεων…Πώς μπορούν οι γονείς να βοηθήσουν;» Δωρεάν Σεμινάριο
Το Συμβουλευτικό Κέντρο «Μαζί για το Παιδί» διοργανώνει σεμινάριο για γονείς με θέμα: «Άγχος εξετάσεων…Πώς μπορούν οι γονείς να βοηθήσουν;», την Πέμπτη 30 Απριλίου 2015.
Το Συμβουλε
MedChild: H δωρεάν εφαρμογή για γονείς από το «Μαζί για το Παιδί»
Η Ένωση «Μαζί για το Παιδί», σε συνεργασία με έγκριτη επιστημονική ομάδα παιδιάτρων δημιούργησε την εφαρμογή MedChild, χάρη στην υποστήριξη της elpis, της πρώτης διεθνούς εταιρείας συμβούλων φι
Ευχαριστούμε τη Bayer Hellas!
Με την ευγενική δωρεά του ποσού των 5.000 ευρώ από τη Bayer Hellas στο «Προσφέρω γιατί Νοιάζομαι» της Ένωσης «Μαζί για το Παιδί», καταφέραμε να βοηθήσουμε 219 οικογένειες και 67 παιδιά!
Με την ευγ
«Σχολικός Εκφοβισμός, Αναγνώριση & Τρόποι Παρέμβασης», Σεμινάριο για Γονείς
Ψυχο-εκπαιδευτικό σεμινάριο για μητέρες/γονείς με θέμα «Σχολικός Εκφοβισμός-Αναγνώριση και Τρόποι Παρέμβασης» την Τετάρτη 13 Μαϊου 2015.
Ψυχο-εκπαιδευτικό σεμ
Τρέχουμε στο 3ο Live Well Event της ING για την Ένωση «Μαζί για το Παιδί»
Την Κυριακή του Θωμά, 19 Απριλίου στις 11:00 π.μ. σας περιμένουμε στο 3ο Live Well Event της ING να τρέξετε στη διαδρομή των 5χλμ για τους σκοπούς της Ένωσης «Μαζί για το Παιδί»!
Την Κυριακή του Θω