Αναζητούμε Κοινωνικό Λειτουργό

Το Μαζί για το Παιδί αναζητά κοινωνικό λειτουργό για το πρόγραμμα που υλοποιεί για τη στήριξη απόρων οικογενειών.

Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα «Είναι σημαντικό να προσφέρεις» έχει ως σκοπό την ανακούφιση άπορων οικογενειών από το σοκ της φτώχειας και του αποκλεισμού. Στο πλαίσιο του προγράμματος, οικογένειες που πληρούν συγκεκριμένα κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια, ενισχύονται με μηνιαίο επίδομα σε μορφή κουπονιών και διατακτικών τροφής για διάστημα 6 μηνών.

Περιγραφή θέσης: Το Μαζί για το Παιδί αναζητά να προσλάβει για το συγκεκριμένο πρόγραμμα ένα/μια full time Project Manager, για την περίοδο από 1η Σεπτεμβρίου 2017 έως 30 Απριλίου 2018. Ο/η κατάλληλος υποψήφιος/α, θα πρέπει να έχει απαραιτήτως πτυχίο Κοινωνικού Λειτουργού, να χειρίζεται άριστα την αγγλική γλώσσα σε προφορικό και γραπτό επίπεδο, να έχει άριστη γνώση word, excel, access & power point, καθώς και εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 χρόνων ως Project Manager.

Ο/η υποψήφιος/α θα έχει την ευθύνη υλοποίησης των παραδοτέων, εντός χρονοδιαγράμματος καθώς και την υποχρέωση της οικονομικής παρακολούθησης του προγράμματος. Θα υποβάλλει μηνιαίες και interim αναφορές προόδου και θα αναφέρεται στο Δ/ντη Προγραμμάτων.

Πρόσθετα προσόντα και δεξιότητες: Ο/η υποψήφιος/α θα πρέπει να έχει πολύ καλές  οργανωτικές ικανότητες, ευχέρεια στην επικοινωνία, ευελιξία, δεξιότητες διαχείρισης κρίσεων και ομαδικό πνεύμα.

Ειδικότητα:   Κοινωνικός Λειτουργός.

Μορφή απασχόλησης: Full- time , σύμβαση ορισμένου χρόνου 1.9.2017-30.4.2018

Αποστολή βιογραφικών:  Παρακαλείσθε να αποστείλετε σύντομο βιογραφικό και προαιρετικά ένα κείμενο 200 λέξεων σχετικά με την αντίληψή σας για το φαινόμενο της ακραίας φτώχειας στο email jobs@mazigiatopaidi.gr έως τις 25 Ιουλίου  2017. Στο «θέμα/subject» του email παρακαλείσθε να σημειώνετε το ονοματεπώνυμό σας.

*Σημείωση: Το Μαζί για το Παιδί θα επικοινωνήσει έως τα τέλη Ιουλίου μόνο με όσους κληθούν σε συνέντευξη. Ζητούμε προκαταβολικά την κατανόησή σας και σας ευχόμαστε κάθε επιτυχία.